Iniciátoři

Petr Škyřík

Vedoucí Kabinetu informačních studií a knihovnictví v Brně.
Zážitkový knihovník, pedagog i ekonom.
Snaží se v terénu všedních dní "pěstovat" učící a znalostní komunity studentů, spolupracovníků i kolegů v oboru.

Co říká sám o sobě: 

Opatrný akrobat balancující na ostří informační vědy, behaviorální ekonomie, designu služeb a zážitkové pedagogiky. Sebestředný podivín milující práci s lidmi. Roztěkaný inovátor se systematickými sklony.Nesmělý don Quijote s romantickou duší. Smutný klaun i veselý pierot. Samotář, který se cítí skvěle v moři jménem KISK. Obětavý a ochotný altruista, který hledá cestu k přiměřené sobeckosti. Otevřená mysl s kreativními sklony. Oddaný obdivovatel Zuzky, Richarda a Mikuláše. Zapálený plagiátor všeho zajímavého a inspirativního. Milovník her, snažící se přijít na pravidla života. Zatvrzelý hledač nejlepších řešení, který přichází na to, že nejlepší řešení v životě neexistují. Svůj vlastní učitel, který se učí z chyb, aby mohl dělat nové. Příznivce delších a náročnějších cest, který věří tomu, že ty rychlé a snadné většinou nefungují.

Eva Víchová 

Zajímá se o sociálně sítě a komunity v online i "offline" prostoru  - především o možnosti ve vzdělávání, profesním rozvoji a marketingu. Zkušenosti a zážitky z těchto oblastí sbírala třeba v Partnerská síť informačních profesionálů, v Centru pro výzkum neziskového sektoru, v čtenářských projektech, v redakci časopisu Inflow, jako iniciátorka komunitní fotografické platformy 365.knihovna.cz a během organizace konferencí, ne-konferencí, workshopů, kurzů a večírků. 

Co říká sama o sobě: 

Introvertní komunitní kurátorka. Jediná znalá všech sousedů v brněnském činžáku. Poetická punkerka. Aktuálně mlčící bloggerka. Chodící databáze informací o množství smetany a cukru do kávy, které preferují všichni v jejím okolí. Nedočkavá leč vytrvalá experimentátorka se vším, co se dozví o komunitách z knih, výzkumů, sítí, blogů, co si vysní a představuje či odkouká v oboru,  za jeho hranicemi i úplně jinde.